Botox Yüzde Nerelere Uygulanır?

Kadınlarda belirli bir yaştan sonra özellikle yüzde yaşlanmanın etkileri açıkça görülmeye başlar. Bazı kadınların alın çizgileri çok belirgin olarak ön plana çıkarken, bazı kadınlar da ise kaz ayağı denilen bölgelerde ciddi kırışıklıklar meydana gelebilir. Söz konusu kırışıklıklar normal zamanda görünmeyebileceği gibi, kadınlar mimiklerini gösterirken de oluşabilirler. Yaşlılığa bağlı olarak çok ciddi ve derin çizgilerin oluşumunun giderilmesi ise günümüzde uygulanan estetik tedavilerden birisi olan botox tedavisi ile mümkündür.

Her ne kadar bazı kişilere estetik yöntemler doğal olmayan yöntemler gibi görünse de, bazı estetik yöntemlerinde amaç eski doğal görünümü yakalamaktır. Bu noktada her yöntemin birbirine göre avantajı vardır diyebiliriz. Örneğin botoks ve dolgu işlemleri birbirleri ile benzer işlemler olarak düşünülse de ikisinin yüzdeki ilgi alanları birbirlerinden farklıdır. Kadınlar botox tedavisi yaptırdıktan sonra etkiyi kalıcı hale getirebilmek için botox etkili kremler de kullanabilirler. Fakat dolgu işleminde böylesi bir seçenek söz konusu değildir.

Botox’un uygulama alanları

Botox uygulamasını günümüzde artık doğrudan internetten “botox video” veya “botox uygulaması video” şeklinde aramalar yapılarak detaylı şekilde incelenebilen bir yöntem. Oldukça basit bir yöntemdir ve toplamda 10 dakikada işlemin tamamlanması söz konusudur. Botox fiyatları her ne kadar doktordan doktora göre değişse de, genelde ortalama botox ilacı fiyatları ile doğru orantılı şekilde değişir. Bunun için 400-500 TL arası bir fiyat vermek de mümkün. Botox hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara ilişkin http://botoxizmir.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

botox uygulaması hizmeti

Şimdi gelelim botox’un nerelere uygulandığına:

  • Kaş ortası: Kaşlarımızın ortasındaki bölgede yaşlanmaya bağlı olarak çok ciddi kırışıklıklar oluşabilir. 20’li yaşlardan sonra yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan bu kırışıklıklar doğrudan kişilerin düzenli mimik kullanımı ile alakalı kırışıklıklardır. Alın ortasında doğal olmayan bir görünüme yol açan bu etkinin düzenli botox uygulaması ile giderilmesi söz konusudur.
  • Alın bölgesi: Alnımızda yine düzenli mimik göstermeye bağlı olarak kırışıklıklar meydana gelir. Söz konusu kırışıklıklar alnımızdaki yata çizgilerdir ve gözlerimizi kıstığımızda veya kaşlarımızı kaldırdığımızda bu çizgilerin ne boyutta olduğunu görebiliriz. Eğer düzenli olarak güneş ışığı nedeniyle gözlerimizi kısıyorsak bu durumda alnımızdaki kırışıklıkların daha fazla belirgin hale gelmeleri de artış gösterir. Bir süre sonra bu artış artık mimik göstermeden de görünür hale gelecektir. Bu gibi durumlarda tedavi olarak en yaygın şekilde kullanılan yöntem botox tedavisi yöntemidir.
  • Kaz ayağı: Kaz ayağı adı verilen bölge gözlerimizi kıstığımız zaman göz yanlarımızda oluşan iz bölgeleridir. Botox uygulaması sonrası bu bölgelerde kalıcı şekilde oluşmuş izlerde de büyük gerilemeler görülmektedir. Kaz ayağı bölgeleri hemen hemen her insanda en fazla oluşan yaşlılık izleridir.Bu bölgeler mimiklere bağlı olarak düzenli şekilde hareket ederler. Bu da söz konusu bölgelerde izlerin devamlı şekilde oluşmasını sağlar. Bir süre sonra kalıcı hale gelen kronik cilt problemleri ve söz konusu izlerin giderilmesinde ise yine botox tedavisi çözüm oluşturmaktadır.

Botox tedavisi düzenli şekilde uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Minimum 3 ay, maksimum 8 ila 10 ay da bir tekrar edilmesi gerekir. Mimikleri önleyici etkisi olması gerekçesiyle kırışıklıkları da bir süre sonra gidermeye başlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *