İzmir’de Uygulanan Saç Ekimi Tedavi Yöntemleri

İzmir’de Saç Ekimi

Günümüzde özellikle erkeklerin pek çok nedenle saçlarının döküldüğünü ve saç ekimi tedavilerine ihtiyaç duyduklarını görüyoruz. Ülkemizde bu açıdan İzmir saç ekim merkezlerinin en çok tercih edilen merkezler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Saç ekim tedavi yöntemlerini iki ana başlık altında toplamak mümkündür. Bu yöntemler birbirlerinden uygulanış açısından farklılıklar gösterseler de mantık olarak aynı şekilde işlemektedirler.

Saç ekiminde alıcı ve verici bölgeler

Saç ekiminde iki temel bölge tanımlanır. Bu bölgelerden birisi alıcı diğeri ise verici bölgelerdir. Saç ekim mezoterapi izmir merkezlerinden birini tercih etmeniz durumunda doktorunuz saçınızda bu bölgeleri tespit edecek ve işlemi buna göre planlayacaktır.

Saç ekiminde verici bölge adı verilen bölgenin genetik olarak diğer bölgelere göre daha dayanıklı bir bölge olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgenin iyi bir şekilde belirlenmesi bir miktar da estetik cerrahınızın tecrübesine de bağlıdır. Genelde verici bölge olarak baş arkası veya yanları tercih edilmektedir.

Alıcı bölge ise saçların ekileceği bölgedir. Bu bölge küçük bir kafa derisi parçası olabileceği gibi aynı zamanda birkaç bölgeden oluşan bir alan da olabilir. Özellikle saçlarının büyük bölümünü kaybetmiş kişilerde alıcı bölgelerin eşit dağılımlı bir şekilde saç köklerine kavuşturulması zorlu bir işlemdir diyebiliriz. Fakat ülkemizde özellikle İzmir saç ekimi merkezlerinde kişilerin beklentilerine en uyumlu şekilde saç ekimi işlemlerinin gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz.

İzmir Saç Mezoterapi Merkezi

Saç ekimi yöntemleri

Saç ekimi iki temel yönteme ayrılmıştır. Yöntemlerden birisinde saç derisinin bir parçası içerisindeki köklerle birlikte alınıp transfer edilirken diğer yöntemde, saç kökleri teker teker diplerinden çıkarılarak transfer edilirler. Tahmin edebileceğiniz gibi ikinci yöntem daha uzun süren bir yöntemdir. İki farklı yöntemde estetik cerrahınızın farklı anestezi veya uyuşturma yöntemlerini tercih etmesi de söz konusudur.

Saç derisini alma yöntemi

Saç derisi yöntemi İzmir saç ekim mezoterapi merkezleri tarafından da tercih edilen en yaygın tekniklerden birisidir. Bu teknikte kafa derisi üzerinden içerisinde sağlıklı saç kökleri olan bir parçanın kesilmesi ve alıcı bölgeye yerleştirilmesi söz konusudur. Saç ve saç kökü barındıran bölgeden derinin kaldırılma işleminde, tek, çift veya üçlü bıçaklı kafa derisi soyucu alet kullanılabilir. Yöntemin uygulanması sırasında doktorunuz tarafından mikroskoplar veya büyüteçler kullanılabilir. Bu noktada amaç saç köklerinize zarar vermeden deri parçasının kaldırılmasıdır. Her ne kadar bu yöntemin uygulanmasının ardından verici bölgede bir miktar hasar oluşsa da bu hasarın yöntemin gelişmesi ile minimuma indiğini de söyleyebiliriz.

İşlem alıcı bölgeye saç derisinin ve köklerinin yerleştirilmesi ile tamamlanır. Bu yöntemde toplam iyileşme sürecinin yaklaşık 2 hafta kadar sürdüğünü söyleyebiliriz. Yöntemde uygulanan yara bantlarının da doktorunuz tarafından çıkarılması gerekmektedir.

Tek tek kök alma yöntemi

Ülkemizde İzmir saç ekim mezoterapi merkezleri tarafından uygulanan diğer popüler yöntemlerden birisi de, tek tek kök alma yöntemidir. Bu yöntemde, verici bölgeden saç kökleri teker teker alınırlar ve alıcı bölgeye yerleştirirler. Yöntemde çapı 0.6 ila 1.0 mm arasında mikro bıçaklar kullanılır. Daha sonra yine aynı boyutlarda kullanılan iğneler sayesinde saç kökleri çıkarılır ve bir zarar gelmeden alıcı bölgeye taşınırlar. İşlemin tamamlanmasının ardından alıcı bölgede oldukça küçük çapta delikler oluştuğu görülebilmektedir.

Yöntem tek bir uzun seansta uygulanabileceği gibi, kısa çoklu seanslar aracılığıyla da uygulanabilmektedir. Deri alma yöntemine göre çok daha uzun süren bir yöntem olduğunu da ekleyelim. Ekim yaptıran kişinin saç yapısına ve karakteristiğine bağlı olarak saç köklerinden 200 tanesinin taşınması da 3000 tanesinin taşınması da bu yöntemde söz konusudur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *