Saç Mezoterapisinin Yararları Nelerdir?

Direkt derinin altına uygulanan bir işlem olan saç mezoterapisi tedavi amaçlı uygulamaya alınmaktadır. Az miktarda ki tüm aktif maddeleri bölgeye enjekte etmenize imkan tanıyan bu uygulama saçlı deride ve yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Vücutta da bu işlem tercih edilebilmektedir. Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller bu işlem aracılığı ile saç derisine verilmektedir. Eser elemente ve minerale ev sahipliği yapan serumlar kullanıma alınmaktadır. Bu uygulama da hazırlanılan özel serumlar saç kökünün bulunduğu deriye enjekte edilmektedir.

Saç Mezoterapi Uygulamasında Hangi Tür İlaçlar Kullanıma Alınmaktadır?

En çok tercih edilen saç mezoterapisinde birçok farklı türde ilaçlar kullanıma alınmaktadır. Uygulama sırasında kullanılacak tüm ilaçların onaylanmış ilaçlar olması da oldukça önemlidir. İlaçlamanın alanında uzman kişiler tarafından uygulamaya alınması gerekmektedir. İlaçların farmotolojik özelliklerinin iyi biliniyor olması da oldukça önemlidir.

Saç Mezoterapisinin Sonuçlarını Ne Zaman Görebiliriz?

Saç mezoterapisi uygulamasında sabırlı olmak gerekmektedir. 5 ile 7 seans arasında kişi olumlu sonuçlar almaya başlayacaktır. Fakat ilk olumsuz sonuçlara sahip olmak için 3 ay beklenmesi gerekecektir.

Saç Mezoterapisinin Yararları Nelerdir?

Saç mezoterapisinin sistemik yan etki azlığı bulunmaktadır. Bununla birlikte sonuç garantisi sunmakta ve kısa zaman zarfı içinde istediğiniz saçlara sahip olmanıza fırsat tanımaktadır. Uygulama sırasında ilaçlar az dozda verilmektedir. İlaçların hekim tarafından uygulanması ve sistemli bir şekilde çalışılması garantili sonuçlar elde etmenize imkan tanıyacaktır.

Saç Mezoterapisi Etkili Bir Yöntemdir

Saç mezoterapisi saç dökülmesinin engellenmesine yardımcı olmaktadır. Dolaşım bozukluğu, beslenme yetersizliği ve dolaşım bozukluğu sebebi ile oluşum gösteren saç dökülmesi problemlerinde anında devreye giren saç mezoterapisi uygulaması kısa zaman zarfı içinde saç dökülmesinin durdurulmasına imkan tanımaktadır. Bununla birlikte saçın kalitesinin artmasına da imkan tanımaktadır. Bebek saçı gibi ince yapıya sahip saç tellerinin kalınlaşmasını destekler. Bununla birlikte cansızlaşma probleminin de yok edimesine fırsat tanır. Kişinin sahip olduğu saç hücrelerini bitkisel hayattan çıkarmaktadır. Saçların canlılığını korumasını sağlar. Bu uygulama aracılığı ile saçsız olarak görülen bölgeler de bile tek tek saçlar çıkmaya başlamaktadır. Saçın yaşam döngüsünde hızlanma görülmektedir. Saç kökünün gençleşmesini sağlar. Yenilenme sürecinin hızlandırır. Uygulama ile birlikte saç dökülmesi problemi yavaş yavaş azalmaya başlar. Tek seans sonrasında bile yarar sağlanmaktadır. Genellikle saç mezoterapisi seansları hafta bir defa uygulamaya alınmaktadır. Eğer kişide çok yoğun bir dökülme var ise seanslar iki güne çıkarılabilir. Eğer dökülme yok fakat canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız 2-3 haftada bir uygulama yapılabilir. Bu seanslar kişiye yeterli gelecektir. Eğer uygulama, saç dökülmesine sebep olan tedavi ile birlikte uygulamaya alınır ise etkili sonuçlar görülebilir. Uygulamaya ek olarak saç lazeri de yapılabilir. Eğer sizler de hayal ettiğiniz saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz saç mezoterapisi uygulamasına merhaba diyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *